Rusza przebudowa drogi Ełk – Szeligi Buczki. Zmiany w kursowaniu autobusów MZK!

13 kwietnia 2018, godz. 11:00 (Aktualizacja: 13 kwietnia 2018, godz. 11:02)

Mieszkańcy Gminy Ełk i wszyscy, którzy będą mieli okazję zawitać do nas, już niebawem będą mogli poruszać się po lepszych drogach. Wcześniej jednak wystąpią utrudnienia w ruchu. Przypomnijmy, że Gmina Ełk zawarła umowę z Warmińsko-Mazurskim Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie projektu „Poprawa komunikacji zbiorowej na terenie Gminy Ełk”, który przewiduje inwestycje na ponad 6 milionów złotych. To projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Poddziałanie 4.4.3 Poprawa mobilności miejskiej w miejskim obszarze funkcjonalnym Ełku – ZIT bis.

– W ramach tego projektu przebudowana zostanie m.in. droga Ełk – Szeligi Buczki, teren został już przekazany wykonawcy – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Powstaną ciągi pieszo-rowerowe, droga zyska także oszczędne oświetlenie typu LED.

Prace drogowe będą miały miejsce także w obrębie pętli autobusowej, po której poruszają się pojazdy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ełku. W związku z tym, od piątku, 13 kwietnia 2018 r. wstrzymane są kursy autobusów MZK do Szelig. Autobusy będą kończyły i rozpoczynały kursy na przystankach: Podmiejska – Transport Mięsny.

– Już teraz przepraszamy za wszelkie uciążliwości, związane z realizacją inwestycji, ale dzięki niej mieszkańcy Gminy Ełk i turyści uzyskają dostęp do dróg o lepszej jakości nawierzchni, w lepszym stanie technicznym, a co za tym idzie podniesie się także poziom bezpieczeństwa na drogach – mówi Wójt Tomasz Osewski.

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy