Rusza gminna przychodnia zdrowia!

11 sierpnia 2017, godz. 13:18 (Aktualizacja: 11 sierpnia 2017, godz. 13:21)

Pojawiły się ostatnio w mediach informacje o likwidacji 108. Szpitala Wojskowego w Ełku. Do Urzędu Gminy Ełk docierały w tej sprawie pytania od mieszkańców, czy niebawem nie ograniczy to ich dostępu do różnych lekarzy specjalistów. Wójt Gminy Ełk, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i realizując kolejną przedwyborczą obietnicę, zdecydował się otworzyć gminną przychodnię zdrowia.

– Zdrowie jest najważniejsze, wszak życzymy go praktycznie przy każdej nadarzającej się okazji – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dla dobra mieszkańców Gminy Ełk podpisałem umowę z Ełckim Centrum Zdrowia Ełkmed, które reprezentują znani w okolicy lekarze: Jerzy Muśko i Helena Rewińska. Na podstawie umowy Ełkmed, mieszczący się w Ełku przy ulicy Mickiewicza 40, stanie się przychodnią gminną.

Mieszkańcy Gminy Ełk będą mogli korzystać z usług lekarskich w byłym budynku WKU już od 16 sierpnia 2017 roku. Na początek zaplanowaliśmy świadczenia zdrowotne z podstawowych dziedzin.

– Na starcie naszej przychodni będą funkcjonować cztery poradnie – informuje Tomasz Osewski. – Będą to poradnie: kardiologiczna, ginekologiczno-położnicza, neurologiczna, a także pulmonologiczna.

Każda poradnia będzie czynna przez dwie godziny po dwa dni w tygodniu. Wkrótce opublikujemy szczegółowy harmonogram godzin pracy przychodni i poszczególnych poradni.

– Poradnie rozpoczną funkcjonowanie już w przyszłym tygodniu, jednak w związku z nasileniem się chorób alergicznych w okresie letnim, zaproponowaliśmy, aby do końca sierpnia w miejsce poradni neurologicznej działała poradnia alergologiczna – dodaje Wójt Gminy Ełk. – Będzie ona czynna we wtorki w godz. 12.00-14.00 oraz w czwartki w godz. 12.30-14.30.

 

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy