Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Rusza budowa kompleksów lekkoatletycznych w Woszczelach i Stradunach

12 kwietnia 2019, godz. 14:26

Gmina Ełk rusza z realizacją kolejnych inwestycji. Za kilka dni rozpocznie się budowa infrastruktury sportowej w Woszczelach i Stradunach, a realizacja będzie możliwa dzięki środkom zewnętrznym.

– Na budowę kompleksów lekkoatletycznych w Woszczelach i Stradunach pozyskaliśmy środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Koszty obu zadań są prawie identyczne, różnica jest około 20 tysięcy złotych. Na budowę infrastruktury sportowej w Woszczelach przeznaczamy prawie 1 milion i 298 tysięcy złotych zaś na budowę kompleksu lekkoatletycznego w Stradunach 1 milion 320 tysięcy złotych.

W piątek, 12 kwietnia 2019 r. Wójt Gminy Ełk podpisał stosowne umowy z wykonawcą – spółką Eversport z Warszawy i lada dzień zostanie przekazany mu teren, na którym rozpocznie się budowa boisk.
– To już nie pierwsza nasza inwestycja tego typu, wykonaliśmy kilkadziesiąt takich boisk – mówi Marcin Marcinkowski, prezes zarządu firmy Eversport.

– Zgodnie z umową budowa potrwa do 16 sierpnia, tak by na nowy rok szkolny 2019/2020 obiekty mogły być otwarte i udostępnione dzieciom – dodaje Wójt Tomasz Osewski..- Poprzez budowę przyszkolnej infrastruktury sportowej umożliwimy prowadzenie zajęć sportowych na dobrym poziomie. Uczniom Szkoły Podstawowej w Woszczelach, Zespołu Szkół w Stradunach, szkół okolicznych oraz mieszkańcom Gminy Ełk udostępnione zostaną dobrze wyposażone obiekty lekkoatletyczne. W ten sposób umożliwimy dzieciom i młodzieży realizować swoje pasje i zainteresowania.

Inwestycje w Woszczelach i Stradunach będą polegać na budowie: bieżni, skoczni do skoku wzwyż, boiska do piłki nożnej, skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą, oświetlenia.

 

image_pdfimage_print

Andrzej Duda w Chełchach Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Ja w internecie 2019 Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP