Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Rozpoczął się obóz survivalowo-militarny organizowany przez Gminę Ełk

7 sierpnia 2016, godz. 20:31 (Aktualizacja: 7 sierpnia 2016, godz. 20:33)

W niedzielę, 7 sierpnia, w Sajzach rozpoczął się siedmiodniowy Obóz Survivalowo-Militarny „Silna Wola” organizowany przez Gminę Ełk we współpracy z Jednostką Strzelecką 1007 Ełk Związku Strzeleckiego „STRZELEC” Organizacja Społeczno-Wychowawcza im. płk. Mariana Sołtysiaka ps. Barabasz. Przez najbliższy tydzień 30 młodych mieszkańców Gminy Ełk, w tym 19 dziewcząt i 11 chłopców, na własnej skórze poczuje, czym jest służba wojskowa. W programie zaplanowano m.in. zajęcia z terenoznawstwa, szkolenie strzeleckie, zajęcia taktyczne, naukę udzielania pierwszej pomocy. Obóz objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

– W chwili obecnej, kiedy za naszą wschodnią granicą prowadzone są działania wojenne, a na świecie robi się coraz bardziej niespokojnie, chcemy, by nasza młodzież umiała zachować się w chwilach zagrożenia – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, który pierwszego dnia odwiedził uczestników obozu. – Bardzo się cieszę, że tak chętnie zgłosiliście się do udziału w obozie. Mam nadzieję, że nauczycie się podczas najbliższego tygodnia działać zgodnie, sprawnie i ze wzajemnym poszanowaniem. Liczę na to, że nie będzie to nasz ostatni tego typu obóz.

30-osobowa grupa młodzieży podzielona została – zgodnie z zasadami obowiązującymi w wojsku – na plutony. Każdy z nich ma swojego dowódcę, a są nimi zawodowi żołnierze. To oni pod nadzorem komendanta mł. insp. ZS Cezarego Kasprzaka, nauczą obozowiczów zasad i reguł obowiązujących w wojsku.

– Pobudka będzie o godz. 6 – zapowiedział mł. insp. ZS Cezary Kasprzak z Jednostki Strzeleckiej 1007 Ełk Związku Strzeleckiego „STRZELEC” Organizacja Społeczno-Wychowawcza im. płk. Mariana Sołtysiaka ps. Barabasz. – Następnie, bez względu na pogodę, odbędzie się zaprawa, czyli poranny 30-minutowy trening. Potem rozpoczniemy zajęcia. Zapewniam, że nie będzie czasu na nudę. Młodzież będzie mogła na własnej skórze poczuć trudy służby w wojsku, a także przezwyciężyć swoje słabości i lęki. Obóz będzie także doskonałą okazją do nauki udzielania pierwszej pomocy. W czasie obozu duży nacisk będziemy kładli na naukę współdziałania, na braterstwo. Poza tym młodzi nauczą się wielu rzeczy potrzebnych w codziennym życiu, a których może jeszcze do tej pory nie robili, m.in. prania ręcznego, rozpalania ogniska. A ponieważ w namiotach nie ma prądu, będą musieli nauczyć się spędzać wolny czas bez telefonu i komputerów.

A na co liczą młodzi?

– Przede wszystkim na dobrą zabawę – mówi tuż po przyjeździe na obóz Martyna Adamska z Chełch. – A tak na serio, od pięciu lat jestem harcerką, a teraz chciałabym lepiej poznać działalność „Strzelców”. 

– W moim przypadku ten obóz, to pomysł na wakacyjną nudę – mówi Rafał Awruk z Bartosz. – Miałem już dość siedzenia przez komputerem. Trzeba spróbować czegoś nowego. 

Udział w obozie jest bezpłatny, koszty jego organizacji pokrywa Gmina Ełk. W koszt wliczone jest  m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, program, opieka doświadczonej kadry, ubezpieczenie NNW, mundur plus obuwie, transport.

 

logo-MEN-800x600

image

 

image (2)

image (3)

image (4)

image (1)

 

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię