Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Rodzice z Gminy Ełk wiedzą już, czy ich dzieci dostały się do przedszkola

14 kwietnia 2016, godz. 13:28 (Aktualizacja: 14 kwietnia 2016, godz. 13:31)

W Gminie Ełk od wczoraj znane są już wyniki rekrutacji do przedszkoli i punktów przedszkolnych. Rodzice dzieci z Gminy Ełk nie muszą się martwić, czy ich dziecko dostało się do przedszkola, ponieważ potrzeby okazały się mniejsze, niż liczba przygotowanych miejsc.

– W przedszkolach i punktach przedszkolnych zlokalizowanych w siedmiu miejscowościach na terenie Gminy Ełk, przygotowaliśmy 304 miejsca – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Z kolei wpłynęło 165 wniosków o przyjęcie do przedszkoli i punktów przedszkolnych, w tym także do oddziałów przedszkolnych, czyli potocznie mówiąc – zerówek. Do rozpoczęcia nauki w roku szkolnym 2016/2017 zakwalifikowanych zostało 158 dzieci. Do sześciu placówek przyjęte zostały wszystkie chętne dzieci, oprócz przedszkola w Nowej Wsi Ełckiej, w którym zabrakło miejsc dla 7 przedszkolaków. Są to, jak poinformował dyrektor, dzieci spoza okręgu.

Na dzień dzisiejszy Gmina Ełk dysponuje 146 wolnymi miejscami w przedszkolach i punktach przedszkolnych, w miejscowościach: Rękusy, Mrozy Wielkie, Nowa Wieś Ełcka – oddziały przedszkolne tzw. „zerówki”, Chełchy, Straduny, Woszczele, Rożyńsk. Wato zatem wziąć udział w postępowaniu uzupełniającym, które ruszy 29 kwietnia, a zakończy się 10 maja.

Uwaga! Rodzice zakwalifikowanych dzieci muszą potwierdzić wolę przyjęcia ich dziecka. Będą mieli na to czas od 20 do 25 kwietnia. Ostateczną listę dzieci, które od września pójdą do przedszkoli na terenie Gminy Ełk, komisje podadzą 27 kwietnia.

image_pdfimage_print

Wybieram wybory zgłoś awarię Zaproszenie na Dożynki 2018 ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy