Puchar Wójta Gminy Ełk, Tomasza Osewskiego, otrzymał Bartosz Napiórkowski

27 września 2016, godz. 12:04 (Aktualizacja: 27 września 2016, godz. 12:20)

W minioną sobotę, 24 września, do Rękus po raz czternasty zjechali szachiści z Gminy Ełk i regionu, by wziąć udział w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Ełk. Turniej zorganizował Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Wirek” oraz Szkoła Podstawowa w Rękusach, a sfinansowała go Gmina Ełk.

W zawodach wzięło udział 25 szachistów, a wśród nich dzieci, młodzież i dorośli, którzy rywalizowali ze sobą w 9 rundach rozegranych system szwajcarskim. Zawodnicy reprezentowali szkoły: SP 3 w Ełku, SP Rękusy, Gimnazjum nr 2 i nr 4 w Ełku, Gimnazjum w Nowej Wsi Ełckiej, ZS nr 1 w Ełku oraz LO w Suwałkach. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie – Jerzy Romanowski, od lat wspierający klub sportowy „Wirek” oraz Sławomir Boczkowski, nauczyciel, instruktor szachowy, na co dzień wprowadzający uczniów w szkole w Rękusach w tajniki gry.

– Turnieje szachowe w naszej szkole stały się już tradycją – mówi Agnieszka Jaszkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rękusach. – Poza tym systematycznie odbywają się zajęcia dodatkowe, podczas których nasi uczniowie doskonalą swoje umiejętności szachowe. Szachy oraz inne gry planszowe wyrabiają koncentrację, cierpliwość, wytrwałość oraz uczą odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Są doskonałym sposobem rozwijania pamięci i zmysłów twórczych, a przede wszystkim wzmacniają kompetencje matematyczne uczniów. Pamiętamy o tym, że zgodnie z zapowiedzią Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej, elementy gry w szachy już wkrótce trafią do edukacji wczesnoszkolnej. Nasza szkoła już jest na to przygotowana, a nasi uczniowie nadal będą doskonalili swoje umiejętności w tym zakresie.

W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasował się Bartosz Napiórkowski, w ręce którego trafił Puchar Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego. Co ciekawe, Bartosz gry w szachy uczył się w szkole w Rękusach i przed laty został  zwycięzcą pierwszego turnieju organizowanego przez klub „Wirek”. Z kolei puchar dla szkoły wywalczyli szachiści z Rękus. Puchary i nagrody wręczyły Agnieszka Jaszkowska, dyrektor SP w Rękusach i Ewa Gajewska, reprezentująca Wójta Gminy Ełk.

– Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólną grę i zapraszam już teraz do wzięcia udziały w przyszłorocznym turnieju – dodaje Agnieszka Jaszkowska. – Serdecznie dziękujemy Tomaszowi Osewskiemu, Wójtowi Gminy Ełk, za puchar i wsparcie finansowe, dzięki któremu mamy możliwość organizacji turnieju.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju

Szkoły podstawowe klasy I – III

 1. Michał Fiodorow- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
 2. Piotr Grzymkowski – Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

 Szkoły podstawowe klasy IV – VI

 1. Radosław Wesołowski – Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach
 2. Jakub Borkowski – Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach
 3. Katarzyna Przybylska – Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach

Gimnazja

 1. Mateusz Stulgis – Gimnazjum nr 4 w Ełku
 2. Konrad Obryci – Gimnazjum nr 2 w Ełku
 3. Zofia Wesołowska – Gimnazjum im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Nowej Wsi Ełckiej

 Klasyfikacja generalna turnieju (seniorzy)

 1. Bartosz Napiórkowski              
 2. Jan Plesiuk – SKS SMOL – BUD Giżycko                       
 3. Konrad Konewko – MLKS Czarni Olecko
 4. Jan Sawicki – SKS SMOL – BUD Giżycko

 DSCN0141

DSCN0144

DSCN0145

DSCN0147

DSCN0149

DSCN0152

DSCN0162

DSCN0179

DSCN0185

DSCN0196

 

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy