Przystanek Malarstwo we wrześniu w Nowej Wsi Ełckiej

12 lipca 2017, godz. 16:08

W dniach 9, 16 i 17 września w Nowej Wsi Ełckiej odbędą się warsztaty malarskie, których uczestnikami będą uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Projekt „Przystanek Malarstwo” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018” oraz środków samorządów Ełku i Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Celem projektu jest doprowadzenie do sytuacji, w której uczestnicy projektu dokonają zmian w swojej przestrzeni, którą stworzą własnymi rękoma w ramach wykonanych działań kulturowych. Młodzi ludzie aktywizowani do działania pogłębią relacje między sobą, nabędą umiejętności do działania w środowisku kulturowym i społecznym oraz uświadomią sobie wartości historii lokalnej. Organizatorami projektu są Mateusz Rusinek i Anna Choroś.

Uroczyste otwarcie pomalowanego przystanku z udziałem Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego odbędzie się 22 września 2017 r. o godz. 12.00. Miejsce spotkania – plac Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej.

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy