Przybędzie urządzeń przy świetlicy w Kałęczynach

7 września 2017, godz. 8:42

Kolejna siłownia zewnętrzna w Gminie Ełk powstaje w Kałęczynach. To efekt realizacji projektu „Zdrowe sąsiedztwo – Integracja społeczna poprzez aktywność fizyczną szansą na zdrowe życie” z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Ze środków unijnych przy placu zabaw w sąsiedztwie świetlicy wiejskiej w Kałęczynach realizujemy budowę małej siłowni i zestawu zabawowego – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Na realizację tej konkretnej inwestycji wydamy prawie 31 tysięcy złotych.

Wyposażenie siłowni plenerowej w Kałęczynach przewiduje orbitrek, poprawiający kondycję stawów, wzmacniający mięśnie nóg, stawy biodrowe i ramiona oraz aktywizujący wszystkie części ciała i poprawiający wytrzymałość oraz siłę wioślarz. Twister zapewni aktywność stawów biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego, wyćwiczy zmysł równowagi i rozciągnie mięśnie skośne brzucha.
Na rowerku wzmocnić będzie można dolne partie ciała, a drabinka pomoże w ćwiczeniach rozciągających tułów i wzmocnieniu mięśni pleców. Nie zabraknie urządzenia do wyciskania siedząc, które ćwiczy przede wszystkim górne partie mięśniowe, poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej i kończyn górnych oraz stepera, rozbudowującego mięśnie nóg i pośladków.

– Oprócz urządzeń do ćwiczeń zamontowany zostanie także zestaw zabawowy, składający się m.in. ze zjeżdżalni, drążków, ścianki wspinaczkowej i lin do wspinania – dodaje Tomasz Osewski.

 

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy