Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w Gminie Ełk

14 października 2019, godz. 5:03 (Aktualizacja: 14 października 2019, godz. 8:05)

Znane są już oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych w Gminie Ełk. Mieszkańcy naszej gminy mogli oddawać głosy w 12 obwodowych komisjach wyborczych. Oddano w sumie 4034 głosy ważne w wyborach do Sejmu RP.

Najwięcej głosów oddano na kandydatów Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość – 43,70% wszystkich ważnych głosów (1763). Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni otrzymała poparcie 22,29% wyborców (899 głosów), Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej 12,32% (497 głosów), Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 11,35% (458 głosów), zaś Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość 9,42% (380 głosów). Najmniejsze poparcie uzyskał Komitet Wyborczy Skuteczni Piotra Liroya-Marca – 0,92% (37 głosów).

W wyborach do Senatu RP mieszkańcy Gminy Ełk najwięcej głosów oddali na Małgorzatę Kopiczko (PiS) – 46,16% (1855 głosów). Jolanta Piotrowska uzyskała 36,13% poparcia (1452 głosy), zaś Stanisław Tołwiński 17,72% (712 głosów).

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja Podatki gov pl