Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Prawda o Katyniu i Smoleńsku w pamięci uczniów

12 kwietnia 2016, godz. 12:42 (Aktualizacja: 12 kwietnia 2016, godz. 14:45)

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego przy Zespole Szkół Samorządowych w Chełchach wraz z zaproszonymi gośćmi uczcili szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej. W poniedziałek, z okazji Dnia Patrona Szkoły – Lecha Kaczyńskiego, odbyła się Msza św., a następnie Senator RP Małgorzata Kopiczko, Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk i Karol Marchel, dyrektor ZSS w Chełchach złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi ofiary Katynia 1940 roku i Lecha Kaczyńskiego wraz z pozostałymi pasażerami samolotu, który rozbił się w Smoleńsku w 2010 roku. Następnym punktem uroczystości była część artystyczna.

– Szkoła w Chełchach to jedyna szkoła w Polsce, której patronem jest ś. p. Lech Kaczyński – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Bardzo się cieszę, że uczniowie, także ci najmłodsi, pamiętają tę ważną postać w naszej polskiej historii, a także z okazji Dnia Patrona, przypominają sobie i nam obecnym, tragiczne wydarzenia, do których doszło w Katyniu w 1940 roku i w Smoleńsku w 2010 roku.

20160411_10041720160411_104743

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię