Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Ponad tysiąc wiernych przyjechało do Chrzanowa

11 lipca 2016, godz. 8:01

W sobotę, 9 lipca, mimo niesprzyjającej pogody do Chrzanowa  przyjechali wierni  Kościoła Greckokatolickiego. W dorocznych uroczystościach z okazji święta Apostołów Piotra i Pawła zorganizowanych w najstarszej cerkwi parafialnej na Warmii i Mazurach, uczestniczyło ponad tysiąc osób z Warmii i Mazur, a także z całej Polski.

Uroczystej liturgii przewodniczył przemysko-warszawski  metropolita, arcybiskup  Eugeniusz Popowicz. W liturgii wzięli także udział inni duszpasterze Kościoła Greckokatolickiego, m.in. proboszcz parafii w Chrzanowie o. Grzegorz Andrzej Stołycia oraz zaproszeni księża rzymsko-katoliccy.

Przypomnijmy. W Chrzanowie mieści się jedyna w powiecie ełckim, a najstarsza na Warmii i Mazurach,  parafia greckokatolicka. Pierwszą mszę odprawił w niej ksiądz Mirosław Ripecki 2 lipca 1947 roku. Do 1956 roku była to jedyna miejscowość na Warmii i Mazurach , w której  regularnie odprawiane były greckokatolickie msze święte.

_DSC1210

_DSC1294

_DSC1297

_DSC1319

_DSC1337

_DSC1378

_DSC1516

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię