Podróż w czasie dała pierwsze miejsce

20 grudnia 2017, godz. 12:33 (Aktualizacja: 21 grudnia 2017, godz. 10:38)

Rozmowa z panią Leokadią sprawiła, że chciałam odbyć podróż w czasie. Jej historia była dla mnie inspiracją do opisania miejsc i przeżyć związanych z II wojną światową. Osoby, miejsca i fakty z jej życia są prawdziwe, a ich opisy są moją interpretacją”. Tak zaczyna się nagrodzona praca Julity Gajek – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej (III klasa gimnazjum) – napisana pod kierunkiem nauczyciela historii Rafała Wilczewskiego.

Julita zdobyła pierwsze miejsce w konkursie historycznym „Trudne Czasy”, zorganizowanym przez ełcki oddział Kombatanckiego Związku Dzieci Wojny Rzeczypospolitej oraz Muzeum Historyczne. Tematyka prac obejmować miała okres II wojny światowej oraz czasy powojenne.

– Julita przeprowadziła wywiad z panią Leokadią i postanowiła opisać jej niejednokrotnie trudne przeżycia, przeplatające się z troskami i radościami życia codziennego w okresie wojny – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Gratuluję sukcesu i życzę kolejnych wspaniałych osiągnięć!

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy