Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Pobiegli dla Pileckiego

4 czerwca 2018, godz. 9:33 (Aktualizacja: 5 czerwca 2018, godz. 12:40)

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w sposób szczególny postanowili uczcić pamięć patrona swojej szkoły. W roku, gdy Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości, obchody przybrały wyjątkowo uroczysty charakter.

– W związku z tą szczególną datą zwracamy baczną uwagę na życiorysy bohaterów narodowych, a takim, bez wątpienia, jest nasz patron – mówi Joanna Borzeńska, jedna z organizatorek obchodów. – 25 maja, 70 lat temu, rotmistrz Witold Pilecki został, na mocy wydanego wyroku, rozstrzelany.

Społeczność szkolna wspólnie z zaproszonymi gośćmi zgromadziła się na holu szkoły, gdzie uczniowie przypomnieli sylwetkę rtm. Witolda Pileckiego. Zgromadzeni mogli obejrzeć prace wykonane podczas pleneru malarskiego, talerzyków oraz plakaty przedstawiające portrety rotmistrza. Jednak tegoroczne święto patrona szkoły upamiętniliśmy przede wszystkim wysiłkiem fizycznym – biegiem dla Pileckiego.

– W tym dniu społeczność szkoły stanęła na starcie – opowiada Agnieszka Jaszkowska, dyrektor szkoły. – Biegli zarówno najmłodsi wraz z opiekunami i rodzicami, jak również najstarsi uczniowie w asyście nauczycieli. Na starcie stanęli także absolwenci naszej szkoły i zaproszeni goście.

Do pokonania zawodnicy mieli różne dystanse, ale cel był wspólny – promowanie postaw i wartości patriotycznych oraz postaci i dokonań rotmistrza Witolda Pileckiego. Symboliczna trasa biegu miała na celu również popularyzację biegania, zdrowego stylu życia wśród uczniów naszej szkoły. Aby przygotować się fizycznie i psychicznie do biegu wszyscy uczestnicy biegu wzięli udział we wspólnej rozgrzewce przy muzyce. Po biegu odbyło się wspólne biesiadowanie. Na pamiątkę udziału w biegu każda klasa stanęła do wspólnego zdjęcia i otrzymała pamiątkowy dyplom oraz flagę Polski.

image_pdfimage_print

Andrzej Duda w Chełchach Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Ja w internecie 2019 Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP