Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Pieniądze unijne na „coś dobrego” dla miejscowości Gminy Ełk

29 października 2018, godz. 7:38

Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie umowę na realizację nowego projektu. To „ECO ZIT Gmina Ełk”, realizowany wspólnie z Ełckim Stowarzyszeniem Aktywnych „Stopa” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

— Przez najbliższe dwa lata prowadzone będą animacje społeczne w naszych świetlicach wiejskich, organizowane będą  warsztaty „szyte na miarę”, na których mile widziani będą wszyscy mieszkańcy – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Animatorzy poprowadzą inicjatywy lokalne, dzięki którym mieszkańcy będą mogli zrobić coś dobrego dla swoich miejscowości, tzw. mini-projekty, gdzie pojawi się możliwość realizowania swoich pomysłów np. na ozdobienie wsi lub festyn rodzinny.

Przeprowadzone zostaną również cykle szkoleniowe – Akademia Lokalnych Liderów, Akademia Menadżerów Lokalnych Inicjatyw i Akademia Komunikacji Społecznej. Dla zainteresowanych umożliwione będzie wsparcie specjalistyczne, spotkanie z psychologiem, terapeutą, mediatorem, prawnikiem.

Pozyskana wartość środków z Europejskiego Funduszu Społecznego to dokładnie 1.479.922,40 zł, co stanowi 85% wartości projektu.

– Mam nadzieję, że dzięki temu projektowi nasi mieszkańcy jeszcze bardziej zaangażują się w życie społeczne miejscowości – dodaje Wójt Tomasz Osewski.

image_pdfimage_print

Wybieram wybory zgłoś awarię Zaproszenie na Dożynki 2018 ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy