Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Piękny jubileusz Stradunianek i Zielonej Dąbrowy

18 listopada 2019, godz. 8:08

Trzydziestolecie pracy artystycznej obchodzą dwa zespoły folklorystyczne z Gminy Ełk: Stradunianki oraz Zielona Dąbrowa. W sobotę, 16 listopada odbyły się uroczyste obchody jubileuszowe – w południe została odprawiona Msza św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach, a następnie jubileusz świętowano w Centrum Kultury Gminy Ełk. Nie zabrakło gratulacji, wzruszeń i życzeń na kolejne lata działalności, a także występów zespołów.

– W imieniu własnym i wszystkich mieszkańców Gminy Ełk dziękuję za te dotychczasową działalność – powiedział Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – To trzy dekady kultywowania kultury polskiej na przekór zmieniającym się modom. Rzeczy czynione z pasją są trwałe i piękne, a dowodem na to są właśnie Stradunianki i Zielona Dąbrowa. Folklor, który prezentują jest częścią naszego dziedzictwa narodowego, przyczynia się również do promocji naszej pięknej gminy.

image_pdfimage_print

Koronawirus?! 50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja