Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

OSY aktywne w Chojniaku, Pistkach, Talusach i Rożyńsku

22 października 2019, godz. 15:02

Kolejne miejscowości naszej pięknej gminy wzbogaciły się o obiekty sportowo-rekreacyjne – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Miło mi poinformować, że dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej powstały u nas cztery Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

Strefy powstały w Chojniaku, Pistkach, Talusach i Rożyńsku, zgodnie z założeniami „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019” realizowanego przez Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Pierwszymi ćwiczącymi byli Wójt Tomasz Osewski oraz radny Kazimierz Bratek.

Powstałe siłownie wyposażone są w urządzenia zgodne z opracowanymi projektami budowlanymi, w skład których wchodzi: biegacz, twister, prasa nożna, wioślarz, wahadło, orbitrek, steper, koła tai-chi małe, wyciskanie siedząc, wyciąg górny, pylon oraz urządzenia do gier edukacyjnych: stolik do gry w szachy, chińczyka, urządzenie do gry w kółko i krzyżyk.

– Dodatkowo w Rożyńsku został zamontowany plac zabaw: zjeżdżalnia i elementy wspinaczkowe, sprawnościowe, pajęczyna sześciokąt, huśtawka podwójna metalowa, potrójny drążek gimnastyczny – dodaje Tomasz Osewski. – Łączny koszt inwestycji wyniósł 290.555,80 złotych.

 

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja Podatki gov pl