Ósmy Marsz dla Życia i Rodziny

12 czerwca 2018, godz. 7:50 (Aktualizacja: 12 czerwca 2018, godz. 11:19)

Po raz ósmy ulicami Ełku przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczna edycja, nad którą patronat honorowy objął Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski zgromadziła ok. 200 osób.

Korowód marszowy wystartował sprzed obelisku Józefa Piłsudskiego, który znajduje się przy ełckim ratuszu. Miejsce początku Marszu to odwołanie się do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przechodząc przez ulice Ełku uczestnicy kierowali się w stronę placu św. Jana Pawła II. To podkreślenie 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.

Na placu odbył się mini festyn. Rozpoczął się od koncertu zespołu akordeonistów, który przybliżył uczestnikom pieśni patriotyczne. Po nim na scenie pojawił się chór Pojezierze. W międzyczasie uczestnicy mogli posilić się przygotowanym na tę okazję bigosem.

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy