Odblaskowa Gmina Ełk w Kałęczynach i Nowej Wsi


Odblaski to prosty sposób, by zachować bezpieczeństwo na drodze. Nie dziwi więc fakt, że coraz chętniej noszą je nie tylko dzieci, ale także dorośli. To również efekt troski policjantów i władz Gminy Ełk o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Policjanci przeprowadzili kolejne spotkania w ramach działań „Odblaskowa Gmina Ełk”. Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami miejscowości Kałęczyny i Nowa Wieś Ełcka, którym przypominali, jakie zagrożenia występują w ruchu drogowym. Każdy uczestnik otrzymał element odblaskowy, które zakupione zostały przez Gminę Ełk.

– Podczas spotkań funkcjonariusze policji mówią o tym, jak ważna jest odpowiednia widoczność na drodze – informuje st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – To właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego.

Działania „Odblaskowa Gmina Ełk” prowadzone są wśród dzieci, ale i dorosłych, ponieważ każdy uczestnik ruchu powinien zadbać o bezpieczeństwo.

Spotkanie w Kałęczynach:

Spotkanie w Nowej Wsi Ełckiej:

 

Link do artykułu: http://elk.gmina.pl/odblaskowa-gmina-elk-w-kaleczynach-i-nowej-wsi/