Odblaskowa Gmina Ełk w Kałęczynach i Nowej Wsi

11 kwietnia 2018, godz. 15:39

Odblaski to prosty sposób, by zachować bezpieczeństwo na drodze. Nie dziwi więc fakt, że coraz chętniej noszą je nie tylko dzieci, ale także dorośli. To również efekt troski policjantów i władz Gminy Ełk o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Policjanci przeprowadzili kolejne spotkania w ramach działań „Odblaskowa Gmina Ełk”. Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami miejscowości Kałęczyny i Nowa Wieś Ełcka, którym przypominali, jakie zagrożenia występują w ruchu drogowym. Każdy uczestnik otrzymał element odblaskowy, które zakupione zostały przez Gminę Ełk.

– Podczas spotkań funkcjonariusze policji mówią o tym, jak ważna jest odpowiednia widoczność na drodze – informuje st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – To właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego.

Działania „Odblaskowa Gmina Ełk” prowadzone są wśród dzieci, ale i dorosłych, ponieważ każdy uczestnik ruchu powinien zadbać o bezpieczeństwo.

Spotkanie w Kałęczynach:

Spotkanie w Nowej Wsi Ełckiej:

 

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy