Od 1 kwietnia będzie nowy rozkład jazdy MZK

25 marca 2016, godz. 6:20 (Aktualizacja: 25 marca 2016, godz. 8:50)

Po dziesięciu miesiącach prace nad dostosowaniem rozkładu jazdy MZK do potrzeb mieszkańców Gminy Ełk  dobiegły końca. 1 kwietnia 2016 roku wchodzi w życie nowy rozkład jazdy.Wprowadzono w nim kilkadziesiąt zmian, o które postulowali mieszkańcy. Konsultacje z mieszkańcami trwały od maja ubiegłego roku.

 – Sam osobiście wielokrotnie spotykałem się w tej sprawie z mieszkańcami, sołtysami, radnymi – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. –  Bardzo się cieszę, że udało nam się zarówno z MZK, jak i miastem Ełk, zawrzeć kompromis w tej sprawie. Dzięki temu zwiększymy m.in. nie tylko ilość poszczególnych kursów autobusów MZK, wprowadzimy nowe godziny kursowania, ale także autobusy dojeżdżać będą do wsi, które do tej pory były odcięte od świata.

Jak podkreśla wójt Tomasz Osewski, choć rozkład jazdy MZK na 2016 rok jest już gotowy i za kilka dni wejdzie w życie, prace nad nim będą trwały nadal.

– Zdaje sobie sprawę, że potrzeby są większe, ale obecnie, ze względu na długi, które musimy spłacić po moim poprzedniku, na więcej gminy nie stać. Ale obiecuję, że z roku na rok nadal będziemy dostosowywać rozkład jazdy MZK do potrzeb mieszkańców – dodaje Tomasz Osewski.

Od dnia 1 kwietnia zmianie ulegają rozkłady jazdy dla liniach nr: 1, 2 ,3, 5, 7, 10, 12 i 17.

Zapoznaj się ze szczegółowym, nowym, rozkładem jazdykliknij tutaj

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy