O kondycję zadbasz również w Woszczelach

1 września 2017, godz. 7:49

Kolejna siłownia zewnętrzna w Gminie Ełk powstaje w Woszczelach. To efekt realizacji projektu „Zdrowe sąsiedztwo – Integracja społeczna poprzez aktywność fizyczną szansą na zdrowe życie” z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Ze środków unijnych realizujemy w Woszczelach budowę małej siłowni i placu zabaw – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Na realizację tej konkretnej inwestycji wydamy prawie 31 tysięcy złotych.

Wyposażenie siłowni plenerowej w Woszczelach przewiduje orbitrek, poprawiający kondycję stawów, wzmacniający mięśnie nóg, stawy biodrowe i ramiona oraz aktywizujący wszystkie części ciała i poprawiający wytrzymałość oraz siłę wioślarz. Twister zapewni aktywność stawów biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego, wyćwiczy zmysł równowagi i rozciągnie mięśnie skośne brzucha.

Na rowerku wzmocnić będzie można dolne partie ciała, a drabinka pomoże w ćwiczeniach rozciągających tułów i wzmocnieniu mięśni pleców. Nie zabraknie urządzenia do wyciskania siedząc, które ćwiczy przede wszystkim górne partie mięśniowe, poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej i kończyn górnych oraz stepera, rozbudowującego mięśnie nóg i pośladków.

Wkrótce rozpocznie się montaż poszczególnych urządzeń siłowni. Zamontowany zostanie także zestaw zabawowy, składający się m.in. ze zjeżdżalni, drążków, ścianki wspinaczkowej i lin do wspinania.

 

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy