Nowe chodniki w Gminie Ełk dzięki współpracy z marszałkiem województwa


Kolejne efekty dobrej współpracy Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem, Urzędu Gminy Ełk z Urzędem Marszałkowskim, dostrzegą wkrótce mieszkańcy Gminy Ełk. Rozpocznie się bowiem realizacja „Programu budowy chodników przy drogach wojewódzkich”.

– Systematycznie poprawia się stan dróg i chodników na terenie naszej pięknej gminy, ale jest jeszcze sporo do zrobienia – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – W planach inwestycyjnych na kolejne lata mamy zapisane wiele remontów, przebudów i budów dróg i chodników. Część planów uda się zrealizować jeszcze w tym roku w porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich.

W pierwszej kolejności ZDW będzie zlecał do realizacji te zadania, gdzie gotowe są już projekty, a także te, które nie wymagają projektów (np. remonty istniejących, ale zniszczonych chodników). Nowy ciąg pieszy powstanie m.in. przy drodze wojewódzkiej nr 656 w Chrzanowie.

– Rusza właśnie procedura przetargowa i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku w Chrzanowie powstanie chodnik na długości prawie 2,5 km – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Z kolei remontu doczekają się istniejące ciągi piesze w Woszczelach i Siedliskach.

W Woszczelach do naprawy przeznaczono odcinek o długości ponad 1,7 km, z kolei w Siedliskach ponad 1,6 km. Koszt budowy i remontu chodników pokryją w równym stopniu Urząd Gminy Ełk i Zarząd Dróg Wojewódzkich. Wśród inwestycji chodnikowych, które mają być wykonane dzięki współpracy Gminy Ełk z Urzędem Marszałkowskim są także ciągi przy drodze wojewódzkiej nr 667 w Nowej Wsi Ełckiej, Bajtkowie, Rostkach Bajtkowskich.

Link do artykułu: https://elk.gmina.pl/nowe-chodniki-w-gminie-elk-dzieki-wspolpracy-z-marszalkiem/