Nie chcemy w gminie nielgalnych wysypisk śmieci!


W Gminie Ełk powrócił problem z dzikimi wysypiskami śmieci. Służby Zakładu Usług Gminnych Gmina Ełk Sp. z o.o. w ostatnim czasie stwierdziły kilka nielegalnych miejsc składowania opadów (m.in. na Konieczkach). Niestety, występują dodatkowe koszty uprzątnięcia takich miejsc, które pokrywane są m.in. z podatków mieszkańców.

– Nie jest to zjawisko nagminne, ale śmieci psują wizerunek naszej pięknej gminy, więc rozważamy zakup fotopułapek – przyznaje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dzięki takim urządzeniom łatwiej ustalić dane ludzi, którzy zaśmiecają środowisko. Po ustaleniu tożsamości sprawcy, będziemy kierować sprawę do sądu. A kary od sądu mogą sięgać nawet 5 tysięcy złotych.

W jaki sposób działają fotopułapki? To urządzenie reagujące na ruch. Gdy zarejestruje ruch w pobliżu, automatycznie robi zdjęcia lub uruchamia kamerę, rejestrującą obraz i dźwięk.

– Apelujemy do mieszkańców, aby nie wyrzucali śmieci do rowów i lasów – mówi Beata Dyl, kierownik ds. gospodarki komunalnej w ZUG. – Prosimy też mieszkańców o informacje, jeśli zauważą w swojej okolicy inne nielegalne składowiska.

 

Link do artykułu: http://elk.gmina.pl/nie-chcemy-w-gminie-nielgalnych-wysypisk-smieci/