Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

„Nauczmy się na pamięć tego kraju…” – gminne obchody 2 i 3 Maja

1 maja 2017, godz. 7:40 (Aktualizacja: 1 maja 2017, godz. 7:43)

W Gminie Ełk uroczyście uczczono 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi RP. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w  kościele w Nowej Wsi Ełckiej. Homilię wygłosił Proboszcz  Parafii  pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej ks. kan. dr Andrzej Jaśko, który przypomniał m.in. na czym polega patriotyzm i miłość do Ojczyzny. W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, Poseł na Sejm RP Andrzej Maciejewski, Poseł na Sejm RP Janusz Cichoń, Proboszcz Parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku ks. Tadeusz Białous, Wójt Gminy Kalinowo Andrzej Bezdziecki, zastępca Wójta Gminy Prostki Janusz Krauze, Komendant Powiatowy Policji w Ełku Paweł Szyperek, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Ełku Marek Markowski, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Wojciech Cybulski, dyrektor Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Delegatura w Ełku Dariusz Jurczykowski, dyrektor Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej Agnieszka Mazurkiewicz, zastępca dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej Andrzej Orzechowski, Radni Gminy Ełk, dyrektorzy i nauczyciele szkół Gminy Ełk oraz mieszkańcy Gminy Ełk. 

Po mszy św. na terenie szkoły w Nowej Wsi Ełckiej odśpiewano Hymn, podniesiono flagę na maszt i odczytano Apel Poległych, natomiast żołnierze oddali salwę honorową. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej udekorowanej barwami narodowymi oddającymi nastrój świąt majowych.

 

image_pdfimage_print

Podatki gov pl 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię