Można składać wnioski o szacowanie szkód spowodowanych przez suszę

12 czerwca 2018, godz. 9:45 (Aktualizacja: 12 czerwca 2018, godz. 9:46)

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach wydał komunikat o wystąpieniu suszy rolniczej na obszarze całej Polski. Taki jest efekt drugiego okresu raportowania tj. od 1 kwietnia do 31 maja 2018 roku.

– Przypominamy, że na podstawie takiego komunikatu istnieje możliwość szacowania strat przez komisje powołane przez wojewodę – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Wnioski, tak jak do tej pory, należy składać w gminach.

Bliższe informacje o wystąpieniu suszy dla poszczególnych upraw można sprawdzić na stronie internetowej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (kliknij tutaj). Wniosek o szacowanie szkód spowodowanych przez suszę jest do pobrania w Urzędzie Gminy Ełk, przy ul. T. Kościuszki 28A, pokój nr 15 (lub kliknij tutaj).

 

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy