Młodzież nauczy się samodzielności, dyscypliny i zaradności

8 sierpnia 2017, godz. 9:55 (Aktualizacja: 8 sierpnia 2017, godz. 15:09)

Młodzież w wieku od 12 do 17 lat rozpoczęła pierwszy turnus obozu survivalowo-militarnego „Silna Wola” w Ośrodku Wypoczynkowym „Korol” w Sajzach. Ośrodek wizytował Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

– Głównym założeniem obozu jest krzewienie postaw patriotycznych, nauka i doskonalenie sprawności, angażowanie w różne formy pomocy, utrzymanie dyscypliny, nauka samodzielności, wzrost zaradności i skuteczności w działaniach – mówi Tomasz Osewski.- Liczy się także praca zespołowa, bliski kontakt z przyrodą, krzewienie kultury fizycznej, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz ćwiczenie wytrwałości i hartu ducha.

Uczestnicy skorzystają z wielu zajęć, praktycznych i teoretycznych, prowadzonych przez żołnierzy zrzeszonych w Związku Strzeleckim „Strzelec”. Program pobytu jest bardzo bogaty. Młodzież nauczy się strzelania, udzielania pierwszej pomocy dorosłym i niemowlęciu, ratowania tonącego, pływania w trudnych warunkach, rozpalania krzesiwem ogniska czy szyfrowania wiadomości,. Nie zabraknie codziennie musztry, treningów, zajęcia w terenie oraz licznych atrakcji. Szczegółowy program przedstawił Wójtowi Cezary Kasprzak, komendant obozu.

– W tym roku zaplanowaliśmy dwie edycje obozu paramilitarnego – dodaje Wójt Gminy Ełk. – Wierzę, że praca wykonana podczas obozu zaowocuje sukcesami i rozwinie nowe zainteresowania wśród młodzieży. Jestem przekonany, że wśród uczestników obozu wyłonią się przyszli wzorowi żołnierze Rzeczpospolitej Polskiej.

 

 

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy