Mikołaj odwiedza świetlice wiejskie Gminy Ełk

7 grudnia 2017, godz. 10:53 (Aktualizacja: 7 grudnia 2017, godz. 15:05)

6 grudnia w drogę wyruszył Mikołajkowy Bus Gminy Ełk. Główny pasażer busa to oczywiście Mikołaj, który przekazuje prezenty mieszkańcom Gminy Ełk, a zwłaszcza dzieciom.

– Dotarło do mnie wiele listów od dzieci z naszej gminy, które za moim pośrednictwem prosiły Świętego Mikołaja o prezenty – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dla wszystkich najmłodszych mam wspaniałą wiadomość. Mikołaj z workiem pełnym prezentów odwiedza świetlice wiejskie w naszej gminie.

Inicjatorem pierwszej takiej akcji w 2014 roku była świetlica w Mostołtach, wraz z radnym Stefanem Żylukiem i sołtysem wsi Janem Supińskim. Tegoroczna akcja jest czwartą z rzędu. Mikołaj 6 grudnia odwiedził Kałęczyny, Regiel, Mostołty i Ruską Wieś. Towarzyszyli mu przedstawiciele Gminy Ełk, na czele z sekretarzem Urzędu Gminy Krzysztofem Bronakowskim.

Do pozostałych świetlic w gminie bus dotrze w kolejnych dniach. W sobotę, 9 grudnia odwiedzi: Mołdzie, Rożyńsk, Woszczele, Mrozy Wielkie, Chojniak, Legę i Chełchy. W niedzielę, 10 grudnia: Nową Wieś Ełcką, Borki, Barany. Z kolei 16 i 17 grudnia Mikołaj z prezentami dotrze do miejscowości: Straduny, Chruściele, Szarek, Krokocie, Płociczno, Wityny, Siedliska, Bartosze, Buniaki, Talusy, Rękusy, Pistki, Regielnica.

Mikołaj w Kałęczynach:

Mikołaj w Reglu:

Mikołaj w Mostołtach:

Mikołaj w Ruskiej Wsi:

 

image_pdfimage_print

przetarg 30 11 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię Zaproszenie na Dożynki 2018 ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016