Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Marszałek Senatu zainaugurował program „500 plus” w Gminie Ełk

1 kwietnia 2016, godz. 10:50 (Aktualizacja: 1 kwietnia 2016, godz. 12:09)

 

Już dziś ruszył rządowy program „Rodzina 500 plus”. Z tej okazji Gminę Ełk odwiedzili Marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz Senator Małgorzata Kopiczko, którzy uroczyście zainaugurowali program „Rodzina 500 plus”. Zarówno Marszałek, jak i Pani Senator, po godz. 8 rozmawiali z pierwszymi mieszkańcami Gminy Ełk, którzy złożyli wnioski o wypłatę świadczeń. Z rąk Marszałka, mieszkańcy otrzymali także list od Premier Beaty Szydło.

– Program „Rodzina 500 plus” to pierwszy w Polsce prawdziwy program prorodzinny – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Jestem przekonany, że nasi mieszkańcy odniosą z niego ogromne korzyści. Jako gmina od wielu tygodni przygotowywaliśmy się do wdrożenia programu. Wydaliśmy materiały promujące program, które zostały pozytywnie zaopiniowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zorganizowaliśmy spotkania informacyjne z mieszkańcami, na których pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej szczegółowo odpowiadali na pytania mieszkańców. Naszym śladem poszły inne gminy. Z tych też względów zostaliśmy wyróżnieni przez Marszałka, który właśnie u nas zainaugurował program.

W trakcie wizyty, Marszałek Stanisław Karczewski podkreślił, jak ważne dla mieszkańców gminy są również planowane przez Wójta Tomasza Osewskiego, zmiany w zakresie gminnej opieki zdrowotnej.

– Marszałek, z tego względu, że jest lekarzem, był bardzo zainteresowany pracami i budową struktury nowego systemu ochrony zdrowia w Gminie Ełk – dodaje Tomasz Osewski. – Mam na myśli m.in. Gminny Ośrodek Zdrowia, który niebawem powstanie.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię