Mała siłownia powstaje w Baranach

31 sierpnia 2017, godz. 14:16

Dzięki realizacji projektu „Zdrowe sąsiedztwo – Integracja społeczna poprzez aktywność fizyczną szansą na zdrowe życie” z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, na działce gminnej w Baranach powstaje siłownia zewnętrzna.

– Ze środków unijnych realizujemy budowę małej siłowni i placu zabaw w Baranach, przy świetlicy wiejskiej– informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Na realizację inwestycji w Baranach wydatki sięgną prawie 38 tysięcy złotych.

Wyposażenie siłowni plenerowej w Baranach przewiduje orbitrek, poprawiający kondycję stawów, wzmacniający mięśnie nóg, stawy biodrowe i ramiona oraz aktywizujący wszystkie części ciała i poprawiający wytrzymałość oraz siłę wioślarz. Twister zapewni aktywność stawów biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego, wyćwiczy zmysł równowagi i rozciągnie mięśnie skośne brzucha.

Na rowerku wzmocnić będzie można dolne partie ciała, a drabinka pomoże w ćwiczeniach rozciągających tułów i wzmocnieniu mięśni pleców. Nie zabraknie urządzenia do wyciskania siedząc, które ćwiczy przede wszystkim górne partie mięśniowe, poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej i kończyn górnych oraz stepera, rozbudowującego mięśnie nóg i pośladków.

– Teren został już ogrodzony, wkrótce rozpocznie się montaż poszczególnych urządzeń – dodaje Tomasz Osewski. – Nie zabraknie niespodzianki dla najmłodszych. Zamontowany zostanie zestaw zabawowy, składający się m.in. ze zjeżdżalni, drążków, ścianki wspinaczkowej i lin do wspinania.

 

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy