Port Lotniczy Olsztyn-Mazury – www.mazuryairport.pl

20 stycznia 2016 roku oficjalnie otwarto Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej, jak i budżetu państwa. Jego budowa zrealizowana została w ramach projektu zapisanego w indykatywnym wykazie indywidualnych projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur na lata 2007-2013.

Jak tam dojechać?
Lotnisko Szymany znajduje się w województwie warmińsko – mazurskim w odległości 10 km od miasta Szczytno w kierunku południowym. Dojazd do lotniska z miasta Szczytno stanowi droga nr 57 Szczytno – Wielbark z odgałęzieniem w kierunku do miejscowości Sasek Mały (droga nr 435). W północno – wschodnim rejonie lotniska przebiega linia kolejowa Szczytno – Wielbark. Ponadto lotnisko Szymany znajduje się 58 km na południe od stolicy województwa miasta Olsztyn.

Z Ełku do Szyman jest ok. 130 km. Przykładowe trasy to:
Ełk – Orzysz – Pisz – Szczytno – Szymany;
Ełk – Orzysz – Mikołajki – Szczytno – Szymany.

Jakie loty?
Z lotniska Olsztyn-Mazury polecimy do Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa, Dortmundu czy Londynu. Aktualne informacje o kierunkach można znaleźć na stronie Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury.

DSC00237

image_pdfimage_print
X
Dane osobowe
Wyślij
Dane wydarzenia