Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Królewska gra połączyła po raz piętnasty

25 września 2017, godz. 9:59 (Aktualizacja: 26 września 2017, godz. 8:16)

W miniony weekend Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach zapełniła się miłośnikami gry w szachy. Wszystko przez turniej o puchar Wójta Gminy Ełk, z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.

– Cieszę się, że w naszej szkole uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Królewska gra jest jedną z nich – mówi dyrektor szkoły, Agnieszka Jaszkowska. – Szachy uczą nie tylko logicznego myślenia, ale też ważnej umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Patronat honorowy nad zawodami sprawowali Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty i Wójt Gminy Ełk.

– Finansowe wsparcie Gminy Ełk jest bardzo ważne – mówi Jolanta Gabruś, wieloletnia prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wirek” działającego przy szkole w Rękusach. – Satysfakcja z wygranej jest ogromna, ale wyróżnienie w postaci pucharu i nagrody rzeczowe dodają splendoru, a przede wszystkim dodatkowo motywują zawodników i zachęcają do rywalizacji. Dokładam wszelkich starań, aby turniej odbywał się na nienagannym poziomie, miał należytą oprawę, a zawodnicy mogli posilić się w czasie kilkugodzinnych zawodów. Dzięki wsparciu finansowemu gminy Ełk już jedenasty rok mam przyjemność współtworzyć to wydarzenie. Dzisiejszy turniej jest jubileuszowym. Już po raz piętnasty łączy nas tu ta królewska gra.

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty podziękował Sławomirowi Boczkowskiemu i Jerzemu Romanowskiemu za zaangażowanie w przekazywaniu dzieciom i młodzieży tajników gry w szachy. W czasie turnieju obaj panowie nadzorowali przebieg turnieju zgodnie z przepisami kodeksu szachowego oraz regulaminem zawodów.

Puchar Wójta Gminy Ełk w swoich kategoriach zdobyli: Jan Plesiuk, który zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, Konrad Obrycki – pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów, Wiktor Raszkowski – pierwsze miejsce w kategorii: klasy IV-VII, Michał Fiodorow – pierwsze miejsce w kategorii: klasy I – III. Puchar dla szkoły wywalczyli szachiści z podstawówki w Rękusach.

Wyniki:
Klasyfikacja generalna:
1. Jan Plesiuk
2. Grzegorz Grelecki
3. Konrad Obrycki

Gimnazja:
1. Konrad Obrycki (Gimnazjum nr 2 w Ełku)
2. Kacper Bukrejewski (Gimnazjum nr 2 w Ełku)
3. Jakub Kupryś (Gimnazjum im. Jana Bytnara w Nowej Wsi Ełckiej)

Szkoły podstawowe, klasy IV-VII:
1. Wiktor Raszkowski (Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jana Twardowskiego w Olecku).
2. Radosław Wesołowski (Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach)
3. Katarzyna Przybylska (Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach)

Szkoły podstawowe, klasy I-III:
1. Michał Fiodorow (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku)
2. Rafał Arendt (Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach)
3. Bogdan Sakowicz (Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach)

 

image_pdfimage_print

Wypieki 2019 Wybieram wybory zgłoś awarię Zaproszenie na Dożynki 2018 ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016