Koniec wakacji. Uczniowie wrócili do szkół

6 września 2017, godz. 8:39 (Aktualizacja: 7 września 2017, godz. 8:04)

Ku uciesze uczniów wakacje zostały przedłużone i rok szkolny rozpoczął się dopiero 4 września.

STRADUNY
W Stradunach uroczystość rozpoczęła się po od odśpiewania hymnu, następnie zebranych powitał Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski. Dyrektor szkoły Kazimierz Potapczyk przywitał wójta, księdza proboszcza Zdzisława Siutę, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Wójt przypomniał zebranym o roli kształtowania postaw patriotycznych w szkole, obiecał dalszą opiekę nad szkołą. Dyrektor wyraził zadowolenie z powrotu wszystkich uczniów z wakacji w dobrym zdrowiu, zwrócił uwagę klasie trzeciej gimnazjum na to, że poprzednia klasa trzecia zakończyła szkołę z bardzo dobrymi wynikami podnosząc im w ten sposób poprzeczkę oraz wyraził nadzieję, że obecna trzecia klasa sprosta nie tylko oczekiwaniom dotyczącym ocen, ale także wzorowego zachowania i zaangażowania w życie szkoły.

 

RĘKUSY
„Do widzenia, lesie zielony, do widzenia, rzeko pluszcząca, do widzenia, szpaki
i wrony żeglujące wysoko do słońca”.
Za nami dwa miesiące wspaniałych, słonecznych i beztroskich wakacji. Cała społeczność Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach radośnie rozpoczęła nowy rok szkolny 2017/2018 teraz już jako ośmioklasowa szkoła podstawowa.
Pani dyrektor Agnieszka Jaszkowska bardzo serdecznie powitała nowych uczniów i nauczycieli oraz liczną grupę najmłodszych przedszkolaków. Gościem honorowym uroczystości była Zastępca Wójta Gminy Ełk Magdalena Fuk, która życzyła owocnej pracy w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach szkolnych oraz w nowej pracowni przyrodniczej i matematycznej wyposażonej w sprzęt komputerowy z projektu Tik-Tak.
Przed nami kolejne miesiące wytężonej pracy oraz wiele okazji do rozwijania swoich pasji
i zainteresowań.

 

NOWA WIEŚ EŁCKA
4 września 2017 r. w sali gimnastycznej pierwszy raz w roku szkolnym 2017/2018 spotkali się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice dotychczasowej Szkoły Podstawowej oraz klasy drugie i trzecie wygaszanego Gimnazjum. Od dziś stanowimy jedną społeczność.
Dyrektor szkoły Jacek Szumski serdecznie powitał zebranych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Wśród gości znalazł się Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski oraz ks. Andrzej Bryg, proboszcz parafii w Nowej Wsi Ełckiej.
Życzenia dla uczniów i nauczycieli złożył Wójt Tomasz Osewski, a pani Mariola Marcińczyk odczytała życzenia Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Po przedstawieniu wychowawców klas oraz nauczycieli przedmiotów, pan dyrektor oficjalnie ogłosił rozpoczęcie roku 2017/2018 , zaś Wójt jako pierwszy zadzwonił szkolnym dzwonkiem.

 

WOSZCZELE
Po Mszy świętej w kaplicy w Woszczelach dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Pani dyrektor Beata Kirycka powitała wszystkich, przekazała życzenia całej społeczności szkolnej, przedstawiła nowych nauczycieli oraz przydział wychowawstw. Następnie Zastępca Wójta Gminy Ełk Magdalena Fuk przywitała nową panią dyrektor i przekazała wszystkim życzenia od Wójta Gminy Tomasza Osewskiego oraz poinformowała o inwestycjach Gminy Ełk w szkole. Zachęciła również do skorzystania z zajęć w ramach programu Tik-Tak.

CHEŁCHY
Niebo „płakało” z okazji końca wakacji i uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018, ale twarze dzieci były rozpromienione i pełne szczęścia.
– Widać było, że nie mogły się doczekać powrotu do szkoły – mówi Karol Marchel, dyrektor szkoły. – A naszą szkołę czekają w tym roku zmiany. Zostało poczynionych wiele remontów i udoskonaleń, uszczelnienia dachu i kominów, malowanie sal, nowe komputery i sprzęt elektroniczny, po prostu, jak mawia nasza młodzież, „wypas”. Witamy, pozdrawiamy i życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy