Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Kompleks lekkoatletyczny w Woszczelach oficjalnie otwarty

6 listopada 2019, godz. 15:20

W środę 6 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach. W tym długo wyczekiwanym wydarzeniu wzięli udział m.in. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, Wicestarosta Ełcki Robert Dawidowski, Radni Gminy Ełk: Ryszard Wołyniec, Jan Szabroński, Piotr Słomkowski, Kazimierz Bratek, dyrektor ełckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie Teresa Buczyńska, kierownik Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Ełku Adam Dobkowski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Grabniku ks. Krzysztof Karski.

Zaproszeni goście powiedzieli kilka słów o zaletach boiska i jego wpływie na rozwój życia sportowego w gminie. Wraz z okolicznościowymi gratulacjami i życzeniami sportowych sukcesów, na ręce gospodarzy obiektu Wójt Tomasz Osewski przekazał zestaw piłek i kamizelek sportowych. Natomiast dzieci i młodzież wyraziły radość we wspaniałym występie i zaprezentowały swoje umiejętności gimnastyczne i wokalne.

Po przyjętej gromkimi brawami części artystycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły wszyscy udali się na boisko, gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu. Następnie zebrani obejrzeli występ małych i dużych sportowców – symboliczny bieg sztafetowy na nowej bieżni.

– Inwestycja zakładała budowę obiektu lekkoatletycznego składającego się z bieżni okólnej i prostej, skoczni do skoku w dal, trójskoku i skoku wzwyż oraz rzutni do pchnięcia kulą – informuje Tomasz Osewski. – Nie zabrakło także boiska z nawierzchnią trawiastą do piłki nożnej. Obiekt ma także system odwodnienia oraz oświetlenie. Budowa pochłonęła ok. 1,3 mln złotych, a środki pochodziły z budżetu Gminy Ełk, a także z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię