Kolejne wyjazdy edukacyjne uczniów z Gminy Ełk

12 kwietnia 2018, godz. 15:02 (Aktualizacja: 13 kwietnia 2018, godz. 8:15)

Uczniowie szkół Gminy Ełk wzięli udział w wycieczkach do Gdyni i Gdańska. Wyprawa miała związek z realizacją projektu Tik Tak „Nowoczesna, bezpieczna szkoła dla uczniów”.
– To kolejny wyjazd związany z realizacją tego projektu – mówi Agnieszka Jaszkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. rtm. W Pileckiego w Rękusach. – Wcześniej uczniowie odwiedzili Warszawę, a tam odwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Przed nimi jeszcze wyjazd do Torunia i wizyta w Centrum Małej Chemii.

Głównymi atrakcjami w Trójmieście było zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego, a także starówki w Gdańsku. W Akwarium Gdyńskim uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych. Młodsi uczniowie, dzięki udziałowi w pokazie pt. „Mieszkańcy raf koralowych”, dowiedzieli się, co to jest rafa koralowa, w jaki sposób powstaje oraz, jakie organizmy ją zamieszkują.

Uzupełnieniem wiadomości, które zdobyli oglądając prezentację multimedialną wzbogaconą filmami, były zajęcia laboratoryjne, w trakcie których oglądali pod mikroskopami fragmenty koralowca, rozgwiazdę i konika morskiego. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest wężowidło i czym różni się od rozgwiazdy. W tym samym czasie ich starsi koledzy zwiedzali ekspozycje zaprezentowane w Akwarium. Następnie poznawali warunki, tryb życia i fascynujący świat rekinów uczestnicząc w wykładzie i zajęciach laboratoryjnych poświęconych tym niezwykłym rybom. Zarówno zajęcia jak i możliwość zobaczenia niezwykłych gatunków ryb i zwierząt morskich z niemal całego świata dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Nie lada atrakcją był spacer nadbrzeżem, gdzie  zobaczyli „Dar Pomorza”, a także inne statki, które imponowały swoją wielkością i zdobieniem. Na gdańskiej starówce uczniowie Gminy Ełk zwiedzili m.in. Kościół Mariacki, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże z Żurawiem i pomnik Neptuna. Nie obyło się bez zakupu pamiątek i wspólnych zdjęć na tle malowniczych kamieniczek.

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy