Kolejne sukcesy na scenie

4 lipca 2018, godz. 9:00 (Aktualizacja: 4 lipca 2018, godz. 11:55)

Zespoły ludowe z Gminy Ełk znów zanotowały sukces. Tym razem godnie zaprezentowały się na XIV Orzyskich Spotkaniach Folklorystycznych. Mimo ponurej pogody w Orzyszu panowała ciepła, radosna rozbrzmiewająca folklorem atmosfera. Warto wspomnieć, że na scenie OSF wystąpiło aż 250 uczestników.

Centrum Kultury Gminy Ełk reprezentowały zespoły śpiewacze „Stradunianki” ze Stradun i „Zielona Dąbrowa” z Nowej Wsi Ełckiej oraz solistki: Alfreda Brozio i Jadwiga Masłowska (Straduny) oraz Marianna Przybyszewska i Halina Komosińska (Nowa Wieś Ełcka). W przeglądzie wystąpiła również „Kapela Nowowiejska” składająca się z młodzieży – Mileny Worm (wokal oraz bębenek obręczowy), Katarzyny Szkraby (altówka), Piotra Olszewskiego (cymbały wileńskie) oraz instruktora CKGE Kamila Szejdy (akordeon).

– Także i tm razem nasi reprezentanci również nie zawiedli, bo wrócili z wieloma nagrodami – cieszy się Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

W kategorii zespołów śpiewaczych:

  • Zielona Dąbrowa – III miejsce,
  • Stradunianki – wyróżnienie.

W kategorii solistów:

  • Marianna Przybyszewska – I miejsce.

W kategorii kapel:

  • Kapela Nowowiejska – III miejsce.

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy