Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Kolejne rozmowy z parlamentarzystami. Tym razem o rozwoju obszarów wiejskich

9 maja 2019, godz. 10:47

Posłowie na Sejm RP Krzysztof Jurgiel oraz Jerzy Małecki wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Gminy Ełk i było poświęcone sprawom rolnictwa i rozwoju wsi. W rozmowach z posłami uczestniczył Wójt Gminy Tomasz Osewski oraz sołtysi z wielu sołectw Gminy Ełk.

Krzysztof Jurgiel, wieloletni minister rolnictwa, a obecnie wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi, przypomniał o wielu działaniach, jakie w ostatnich latach podejmował rząd.
– W odróżnieniu od poprzednich rządów, które ukierunkowane były na gospodarkę neoliberalną, my postawiliśmy na zrównoważony rozwój – mówił Krzysztof Jurgiel. – Prowadziliśmy i prowadzimy aktywną politykę społeczną wobec wsi i rolnictwa. Zwiększyliśmy też konkurencyjność naszej gospodarki rolno-żywnościowej,

– Należy wciąż dbać od rozwój zrównoważony, aby te wschodnie rubieże nie odstawały od reszty naszego kraju- powiedział Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Trzeba dążyć do wyrównania poziomu życia i wskaźników cywilizacyjnych w mieście i na wsi oraz maksymalnego zbliżenia sytuacji społeczno-gospodarczej polskiego rolnictwa do rolnictwa krajów wysokorozwiniętych.

Wśród uczestników rozmów przeważała opinia, że celem polskiej polityki rolnej powinna być poprawa poziomu życia mieszkańców obszarów wiejskich, z wykorzystaniem społecznego środowiskowego i ekonomicznego potencjału regionu.  Mieszkańcy zwracali uwagę na wiele spraw, zwłaszcza dotyczących żywności, podatków i pracy organów agencji rządowych. Posłowie zanotowali problemy, które zgłosili mieszkańcy Gminy Ełk i obiecali pomóc w rozwiązaniu spraw. Zachęcali też do tworzenia spółdzielni, które umożliwiłyby rozwój zwłaszcza hodowcom.

– Polska wieś potrzebuje wiedzy, motywacji do działań, skłonności i umiejętności współdziałania – dodał Wójt Tomasz Osewski. – Dziękując panu ministrowi Jurgielowi i panu posłowi Małeckiemu za spotkanie, liczę na kolejne takie i podobne działania.

image_pdfimage_print

Woszczele – dożynki 2019 Andrzej Duda w Chełchach Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP