Kolejna droga rowerowa w Gminie Ełk


Wielokrotnie na naszej stronie internetowej informowaliśmy o bardzo dobrej współpracy Gminy Ełk z Powiatem Ełckim. Kolejnym tego przykładem jest oddana do użytku 27 listopada 2019 roku droga rowerowa w Gminie Ełk. Mowa o trasie biegnącej od ścieżki wokół Jeziora Ełckiego do drogi gminnej na Górę Bunelkę w Chruścielach.

W otwarciu nowej drogi rowerowej wzięli udział: Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, Starosta Ełcki Marek Chojnowski, Andrzej Wyłucki, nadleśniczy Nadleśnictwa Ełk, Jan Wielgat – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz kolarze klubu MTB Ełk Prostki.

– Powstała trasa, która powinna ucieszyć mieszkańców Gminy Ełk i turystów liczy prawie 2,3 km – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Ten szlak rowerowy dopuszcza oczywiście ruch pieszy.

Droga rowerowa powstała dzięki realizacji projektu pn. „Połączenie dróg rowerowych i wodnych na obszarach dziedzictwa naturalnego”, który realizowany jest przez Powiat Ełcki wraz z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ełk oraz Miastem Birsztonas na Litwie.

Fot. Piotr Szarejko/Powiat Ełcki

Link do artykułu: https://elk.gmina.pl/kolejna-droga-rowerowa-w-gminie-elk/