Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Kolejna droga rowerowa w Gminie Ełk

27 listopada 2019, godz. 19:09 (Aktualizacja: 28 listopada 2019, godz. 14:10)

Wielokrotnie na naszej stronie internetowej informowaliśmy o bardzo dobrej współpracy Gminy Ełk z Powiatem Ełckim. Kolejnym tego przykładem jest oddana do użytku 27 listopada 2019 roku droga rowerowa w Gminie Ełk. Mowa o trasie biegnącej od ścieżki wokół Jeziora Ełckiego do drogi gminnej na Górę Bunelkę w Chruścielach.

W otwarciu nowej drogi rowerowej wzięli udział: Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, Starosta Ełcki Marek Chojnowski, Andrzej Wyłucki, nadleśniczy Nadleśnictwa Ełk, Jan Wielgat – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz kolarze klubu MTB Ełk Prostki.

– Powstała trasa, która powinna ucieszyć mieszkańców Gminy Ełk i turystów liczy prawie 2,3 km – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Ten szlak rowerowy dopuszcza oczywiście ruch pieszy.

Droga rowerowa powstała dzięki realizacji projektu pn. „Połączenie dróg rowerowych i wodnych na obszarach dziedzictwa naturalnego”, który realizowany jest przez Powiat Ełcki wraz z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ełk oraz Miastem Birsztonas na Litwie.

Fot. Piotr Szarejko/Powiat Ełcki

image_pdfimage_print

Koronawirus?! 50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja