Jak nie czytam, jak czytam


W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście wzięli udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania ulubionych książek pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Jej celem jest promocja czytelnictwa nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również całej społeczności lokalnej. Wśród gości: Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, ks. ks. Andrzej Bryg – proboszcz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej, sołtys Nowej Wsi Ełckiej Michał Rutkowski, a także Agnieszka Malinowska, kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Ełk z siedzibą w Nowej Wsi Ełckiej .

W piątek, 7 czerwca o godz. 10.00 rozpoczął się happening czytelniczy. Każdy z uczestników przyniósł ulubioną książkę. Uczniowie zabrali ze sobą koce, by miło i wygodnie spędzić czas na łonie natury, w szkolnym parku. Kulminacyjnym punktem imprezy było głośne odczytanie fragmentów książek przez zaproszonych gości. Następnie odbyło się równoczesne, ciche czytanie. Atrakcją spotkania okazał się konkurs plastyczny – plakat ulubionej książki. Uczniowie z każdej klasy musieli dokonać wyboru ciekawego utworu literackiego, podzielić się zadaniami i wykonać dowolną techniką plakat promujący wybraną pozycję.

– Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, w której wzięła udział cała społeczność szkolna oraz przedstawiciele gminnych instytucji okazała się świetnym pomysłem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.
Trafnym podsumowaniem przedsięwzięcia niech będą słowa Denisa Diderota: „Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać”.

Link do artykułu: https://elk.gmina.pl/jak-nie-czytam-jak-czytam/