Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Gminne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

9 listopada 2018, godz. 15:14

Obchodzimy wyjątkową, 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju organizowane są przeróżne wydarzenia, które wpisują się w obchody jubileuszowe. Nie brakuje ich także w Gminie Ełk.
Główne, gminne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości odbyły się 9 listopada 2018 r. w Stradunach.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach, której przewodniczył ks. proboszcz Paweł Greń CRL. Następnie kompania honorowa Wojska Polskiego wraz z pocztami sztandarowymi, gośćmi i delegacjami szkół przemaszerowała na plac szkolny. Nie zabrakło hymnu, a na maszt została wciągnięta polska flaga. Przed tablicą pamiątkową poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu złożono kwiaty, a po apelu pamięci wojsko oddało salwy honorowe poległym bohaterom, którzy walczyli za niepodległą Ojczyznę.

W szkolnej sali gimnastycznej głos zabrali m.in. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, Senator RP Małgorzata Kopiczko i dyrektor ZSS w Stradunach Kazimierz Potapczyk. Wójt Osewski odnosząc się do ostatnich prób zamazywania polskiej historii w świecie, przypomniał uczniom m.in., że nie istniały nigdy „polskie obozy śmierci”, a na Polskę zbrojnie napadli Niemcy i Rosjanie.

O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie gminnych szkół, a także wszyscy zebrani na uroczystości odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu narodowego, uczestnicząc tym samym w akcji „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
W całej Polsce aż 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w tej akcji.

Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach zaprezentowali część artystyczną. Inscenizacja miała przypomnieć wszystkim zebranym, przez co Polska przeszła przez ostatnie 100 lat i przypomnieć najważniejsze osobistości, które miały wpływ na historię naszego kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z fotoreportażem z gminnych uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

image_pdfimage_print

Wybieram wybory zgłoś awarię Zaproszenie na Dożynki 2018 ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy