Gmina Ełk proponuje aktywne wakacje – obóz survivalowo-militarny

10 lipca 2018, godz. 12:27 (Aktualizacja: 10 lipca 2018, godz. 12:28)

Gmina Ełk już po raz trzeci we współpracy z Jednostką Strzelecką 1007 Ełk Związku Strzeleckiego „Strzelec” – Organizacją Społeczno-Wychowawczą im. płk. Mariana Sołtysiaka ps. Barabasz, organizuje obóz survivalowo-militarny. Obóz skierowany jest do 40 dzieci ze szkół Gminy Ełk w wieku 13-16 lat i został zaplanowany w terminie od 5 do 12 sierpnia 2018 r.

– Głównym założeniem obozu jest krzewienie postaw patriotycznych, nauka i doskonalenie sprawności, angażowanie w różne formy pomocy – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Ważne są także: utrzymanie dyscypliny, nauka samodzielności, wzrost zaradności i skuteczności w działaniach, praca zespołowa, bliski kontakt z przyrodą, krzewienie kultury fizycznej, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz ćwiczenie wytrwałości hartu ducha.

Uczestnicy obozu zostaną zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy, nauką posługiwania się kompasem. Zdobędą umiejętności czytania i sporządzania map, rozpalania ognia w trudnych warunkach, wykonywania schronień. Opanują umiejętność maskowania, naukę szyfrowania wiadomości. Nauczą się samodzielności i współpracy w grupach, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz tego jak ważne jest bezpieczeństwo przy wykonywaniu wszelkiego typu działań.

Uczestnicy obozu mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, aktywny program zajęć tj. ścianka wspinaczkowa, park linowy, strzelanie paintball, opieka doświadczonej kadry, ubezpieczenie NNW, mundur (spodnie+ bluza).

Planujemy także zorganizowanie drugiego turnusu takiego obozu. Drugi turnus planowany jest w terminie 19-26 sierpnia 2018 r. Karty kwalifikacyjne są do pobrania w Centrum Usług Wspólnych Gminy Ełk, ul. Kościuszki 28A, pokój nr 14. Chętnych zapraszamy do złożenia kart do 20 lipca 2018 r.

 

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy