Gmina Ełk pozyskała dofinansowanie na rozbudowę i wyposażenie biblioteki w Nowej Wsi Ełckiej


Bardzo dobra informacja dla wszystkich zainteresowanych ofertą kulturalną Gminy Ełk. Wyremontowana zostanie Biblioteka Publiczna Gminy Ełk w Nowej Wsi Ełckiej. Termin zakończenia prac przewidziany jest do końca grudnia 2020 roku.

– W tamtym roku cieszyliśmy się z rozbudowy i nowych pomieszczeń biblioteki, a w tym roku rozpocznie się przebudowa głównego, wiekowego i mocno wyeksploatowanego już budynku – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dzięki czynnemu zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy Ełk otrzymamy dofinansowanie na przebudowę budynku i zakup wyposażenia.

Dofinansowanie w kwocie 1 mln 875 tys. zł pochodzić będzie z Instytutu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 2. Infrastruktura bibliotek 2016-2020. Przebudowa będzie polegać na kompleksowej modernizacji budynku, poczynając od wzmocnienia konstrukcji budynku, wymianie dachu, schodów, stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie instalacji sanitarnych i elektrycznych. Zostanie zainstalowany monitoring i system alarmowy.

– Kolejnym etapem będą prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz zakup wyposażenia – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Liczymy na to, że pozwoli to stworzyć nowoczesną bibliotekę, która będzie spełniać rosnące oczekiwania odbiorców.

 

Link do artykułu: https://elk.gmina.pl/gmina-elk-pozyskala-dofinansowanie-na-rozbudowe-i-wyposazenie-biblioteki/