Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Gmina Ełk pozyskała dofinansowanie na rozbudowę i wyposażenie biblioteki w Nowej Wsi Ełckiej

10 lipca 2019, godz. 12:22 (Aktualizacja: 10 lipca 2019, godz. 12:24)

Bardzo dobra informacja dla wszystkich zainteresowanych ofertą kulturalną Gminy Ełk. Wyremontowana zostanie Biblioteka Publiczna Gminy Ełk w Nowej Wsi Ełckiej. Termin zakończenia prac przewidziany jest do końca grudnia 2020 roku.

– W tamtym roku cieszyliśmy się z rozbudowy i nowych pomieszczeń biblioteki, a w tym roku rozpocznie się przebudowa głównego, wiekowego i mocno wyeksploatowanego już budynku – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dzięki czynnemu zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy Ełk otrzymamy dofinansowanie na przebudowę budynku i zakup wyposażenia.

Dofinansowanie w kwocie 1 mln 875 tys. zł pochodzić będzie z Instytutu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 2. Infrastruktura bibliotek 2016-2020. Przebudowa będzie polegać na kompleksowej modernizacji budynku, poczynając od wzmocnienia konstrukcji budynku, wymianie dachu, schodów, stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie instalacji sanitarnych i elektrycznych. Zostanie zainstalowany monitoring i system alarmowy.

– Kolejnym etapem będą prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz zakup wyposażenia – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Liczymy na to, że pozwoli to stworzyć nowoczesną bibliotekę, która będzie spełniać rosnące oczekiwania odbiorców.

 

image_pdfimage_print

Klub Senior+ Podatki gov pl Ferie 2020 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk