Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Dzień patrona w szkole w Nowej Wsi Ełckiej

31 października 2019, godz. 14:37 (Aktualizacja: 4 listopada 2019, godz. 8:36)

31 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej świętowano Dzień Patrona Szkoły. Imię Jana Brzechwy nadano szkole 27 października 2009 roku. Minęło więc już 10 lat od tamtego dnia.

W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski oraz proboszcz miejscowej parafii – ks. Andrzej Bryg. Prowadząca uroczystość Zofia Jaroszewska – uczennica klasy 7b w imieniu dyrekcji powitała wszystkich zebranych, a w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy w Dniu Patrona składali ślubowanie.

Uczniowie klas trzecich zachwycili częścią artystyczną. Poezja Jana Brzechwy jest bliska szczególnie najmłodszym uczniom, ale wszyscy zebrani z zainteresowaniem obejrzeli występy. Po występach zakończonych zasłużonymi brawami nastąpiło ogłoszenie wyników szkolnego konkursu recytatorskiego „Brzechwa Dzieciom”. Laureaci otrzymali z rąk dyrektora szkoły dyplomy oraz upominki. Następnie wystąpili uczniowie, którzy zajęli ex aequo pierwsze miejsce. Amelia Jankowska z oddziału przedszkolnego 0 a recytowała wiersz „Kwoka”, a Mateusz Romejko z klasy 2 a utwór pt. „Leń”. Był też czas dla pierwszaków, którzy z wielka odwagą wyrecytowali wiersz: „My się szkoły nie boimy” i zaśpiewali piosenkę „Jestem uczniem”.

Potem rozpoczęła się część oficjalna, związana z uroczystością ślubowania. Dyrektor Jacek Szumski dokonał pasowania, po czym pogratulował pierwszakom i życzył wszystkim ukończenia szkoły z najlepszymi wynikami. Również Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski życzył sukcesów w nauce i dużo radosnych chwil w placówce.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię