Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Dzień Patrona Szkoły w Mrozach Wielkich

4 października 2019, godz. 13:12 (Aktualizacja: 8 października 2019, godz. 8:20)

Szare Szeregi przykład nam dały, jak żyć i kochać człowieku mały – te słowa można było usłyszeć w murach Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich, w piątek 4 października 2019 roku. W tym dniu społeczność szkolna świętowała okrągłą, dziesiątą rocznicę nadania imienia szkole, czyli Dzień Patrona Szkoły, połączony z uroczystością ślubowania uczniów klasy pierwszej. W tym dniu szkołę odwiedzili m.in. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, proboszcz parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego – ks. Marcin Koncewicz i radni Gminy Ełk.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy III, którzy przybliżyli pierwszoklasistom sylwetkę patrona szkoły – organizację harcerską Szare Szeregi oraz wyjaśnili, co znaczy powiedzenie „wziąć ślub ze szkołą”. Młodsi koledzy musieli również zmierzyć się z gąszczem trudnych pytań. Wszystko po to, by udowodnić trzecioklasistom, że są naprawdę gotowi do ślubowania. Wspaniale udzielili odpowiedzi na zawiłe pytania, a śpiewając piosenkę „ Oto ja” pokazali wszystkim zebranym, jacy są naprawdę. Występy dzieci dopełnił chór szkolny, który wykonał wzruszającą pieśń „ Szare Szeregi”.

W obecności gości, rodziców, uczniów oraz nauczycieli szczęśliwi pierwszoklasiści z przejęciem powtarzali słowa przysięgi, odczytywane przez dyrektor Katarzynę Podbielską. Chwilę potem nastąpiło pasowanie na uczniów, zaś każdy świeżo pasowany uczeń odcisnął palec w kronice szkoły.

image_pdfimage_print

działki inwestycyjne Woszczele – dożynki 2019 50plus Andrzej Duda w Chełchach Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię