Dzień pamięci ofiar Katynia i Smoleńska

12 kwietnia 2018, godz. 15:53 (Aktualizacja: 13 kwietnia 2018, godz. 7:58)

W Zespole Szkół Samorządowych w Chełchach 12 kwietnia 2018 r. uroczyście obchodzono Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Obchody rozpoczęła Msza św., następnie Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, dyrektor szkoły Karol Marchel i przedstawiciele klas złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem poświęconym ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej, znajdującym się przy szkole.

– Bardzo się cieszę, że uczniowie w Chełchach, także ci najmłodsi, pamiętają ważne wydarzenia w naszej polskiej historii, przypominają sobie i nam tragedię Katynia w 1940 roku i Smoleńska w 2010 roku – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do szkoły, aby obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas III, VI, VII podstawówki i II gimnazjum pod opieką Magdaleny Szypulskiej. Przygotowaniem oprawy muzycznej zajęła się Alicja Bielska-Oleksy, a przepiękną dekorację wykonała Magdalena Piela. Wszyscy widzowie byli wzruszeni i zachwyceni występem uczniów.

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy