Dziękujemy, że świętowaliście razem z nami!

11 września 2017, godz. 7:17 (Aktualizacja: 11 września 2017, godz. 9:56)

Tysiące osób, sprzyjająca pogoda, dużo radości, smaczne jedzenie, mnóstwo atrakcji i fajne koncerty – tak w wielkim skrócie można opisać tegoroczne dożynki Gminy Ełk, które miały miejsce 10 września 2017 r. w Nowej Wsi Ełckiej.

– To był wspaniały dzień, idealny na podsumowanie pracy rolników – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Pracownikom Urzędu Gminy, Centrum Kultury Gminy Ełk, Zakładu Usług Gminnych, poszczególnym sołectwom, strażakom, wolontariuszom. Bez was nie byłoby tego święta.

Święto Plonów rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. Św. Józefa, potem korowód z wieńcami przeszedł na plac dożynkowy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Nie zabrakło tradycyjnego bloku folklorystycznego – wystąpiły: Stradunianki, Zielona Dąbrowa, cymbaliści, Pisanickie Słowiki i Skansen Band. Na scenie podczas festynu integracyjnego zaprezentowali się również uczniowie z Nowej Wsi Ełckiej oraz podopieczni miejscowego Środowiskowego Domu Samopomocy. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć zabaw dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także konkursu na najpiękniejsze wieńce i równianki dożynkowe. Powodzeniem cieszył się także konkurs kulinarny, a dzięki sponsorom uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

– Poziom tegorocznego konkursu był na wyjątkowo wysokim poziomie – stwierdził Wojciech Charewicz, przewodniczący jury, który sam przygotował kilkaset porcji gulaszu myśliwskiego. – Wszystkie zgłoszone potrawy mogłyby z powodzeniem rywalizować w konkursach ogólnopolskich.

Mieszkańcom Gminy Ełk i gościom z różnych stron regionu i kraju dane było także skosztować pysznych kartaczy, grochówki i pieczonej dziczyzny. O wieczorną zabawę przy muzyce zadbały zespoły Kalinka, Konkret, InPuls, a niekwestionowaną gwiazdą był zespół Weekend, który udanie podsumował tegoroczne święto plonów w Gminie Ełk.

– Zapewniam, że w przyszłym roku też będzie gwiazda z górnej półki w gatunku muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej – zapowiada Tomasz Osewski. – Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

Fotoreportaż dożynek Gminy Ełk w Nowej Wsi Ełckiej, 10 września 2017 r.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy:
1.Powiat Ełcki, Starosta Ełcki Marek Chojnowski
2.Energoutil sp. z o.o., Nowa Wieś Ełcka
3.Marek Czyż, Ośrodek Wypoczynkowy A26 w Bartoszach
4.Mariusz Gajek, Gospodarstwo Rolne, Nowa Wieś Ełcka
5.Józef Gajek, Nowa Wieś Ełcka
6.Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Eko-Mazury, Siedliska
7.Developer Wasilewski
8.Michał Kitowicz, Spytkowo
9.Agro-Lega sp. z o.o. w Ledze
10. Serwistal Ełk
11. Kazimierz Bratek, Talusy
12. Grupa Finansowa ECF, Elbląg
13. Klemens Rydzewski
14. Karmelek,Waldemar Surawski
15. Kancelaria Notarialna Władysław Brzuzy
16. Seton, Nowa Wieś Ełca
17. PHU MAM Makarewicz, Siedliska
18. Tadeusz Kwiatkowski, Siedliska
19. Mirosław Radywoniuk – Przewodniczący Rady Gminy EŁK
20. Andrzej Piela – Wiceprzewodniczący Rady Gminy EŁK
21. Beata Lisowska – Wiceprzewodniczący Rady Gminy EŁK
22. Kazimierz Iwaszko – Radny Gminy Ełk
23. Mirosław Świderski – Radny Gminy Ełk
24. Tadeusz Fatkowski – Radny Gminy Ełk
25. Jan Wielgat – Radny Gminy Ełk
26. Karol Buraczewski – Radny Gminy Ełk
27. Mirosław Maciorowski – Radny Gminy Ełk
28. Ryszard Wołyniec – Radny Gminy Ełk
29. Dariusz Kordyś – Radny Gminy Ełk
30. Stefan Żyluk – Radny Gminy Ełk
31. Kazimierz Bratek- Radny Gminy Ełk
32. Bogusław Sadowski – Radny Gminy Ełk
33. Robert Baltrusza – Radny Gminy Ełk
34. Radny Powiatu Ełckiego Tomasz Bartnik
35. Radny Powiatu Ełckiego Stanisław Łojewski
36. Krzysztof Bronakowski
37. Roślinna Apteka Ewa Lewicka
38. Motozbyt, Ełk
39. Grzegorz Raba
40. Instalator, Józef Bałdyga
41. Dariusz i Małgorzata Baklarz, ATU
42. Doryb, Piotr Basiewicz
43. Ełckie Towarzystwo Muzyczne
44. Developer Morusiewicz
45. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW
46. Ełmex, Ełk
47. Rutkowski Development
48. Karol Buraczewski
49. Jan Sadowski, Sajzy
50. BUD-GEO Krzysztof Miłowicki, Ełk
51. Bogusław Wisowaty – Radny Miasta Elk
52. Frugo, Ełk
53. Iwa, Ełk
54. Alba, Ełk
55. Def, Ełk
56. Michał Kitowicz, Żwirownia w Ruskiej Wsi
57. Jolanta Grad, Nowa Wieś Ełcka
58. Janusz Kossakowski – sołtys wsi Kałęczyny
59. Aleksandra Pełczyńska, Ełk
60. Urszula Ampulska, Olecko
61. Halina Bochińska, Piątnica
62. Piotr Chojnowski, Ełk
63. Katarzyna Więsak, Orzysz

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy