Dziękujemy za trudną pracę na rzecz drugiego człowieka


21 listopada jest szczególnym dniem dla wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej w tym dniu obchodzone jest piękne polskie święto – Dzień Pracownika Socjalnego.

– W każdym zakątku świata, każdym państwie, mieście, a także gminie, są ludzie, którzy z różnych przyczyn potrzebują pomocy innych – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Wielu z nas, z racji wykonywanej pracy, na co dzień spotyka się z osobami będącymi w potrzebie. Jednak to właśnie pracownicy socjalni, zatrudnieni w GOPS-ach, MOPS-ach, domach opieki, czy innych tego typu instytucjach, z ludzką tragedią spotykają się najczęściej. Dlatego Dzień Pracownika Socjalnego to ważny moment, by serdecznie podziękować za wymagającą i niełatwą pracę.

Służba pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku nie jest łatwa. Pracownicy socjalni mają do czynienia z ubóstwem, bezradnością, przemocą, różnego rodzaju uzależnieniami.

– W imieniu swoim, jak i mieszkańców Gminy Ełk, bardzo dziękuję wszystkim pracownikom socjalnym – dodaje Tomasz Osewski. – Mam nadzieję, że starczy im sił i zapału, by nadal działać na rzecz drugiego człowieka.

Link do artykułu: https://elk.gmina.pl/dziekujemy-za-trudna-prace-na-rzecz-drugiego-czlowieka/