Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Dziękujemy za trudną pracę na rzecz drugiego człowieka

21 listopada 2019, godz. 7:49

21 listopada jest szczególnym dniem dla wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej w tym dniu obchodzone jest piękne polskie święto – Dzień Pracownika Socjalnego.

– W każdym zakątku świata, każdym państwie, mieście, a także gminie, są ludzie, którzy z różnych przyczyn potrzebują pomocy innych – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Wielu z nas, z racji wykonywanej pracy, na co dzień spotyka się z osobami będącymi w potrzebie. Jednak to właśnie pracownicy socjalni, zatrudnieni w GOPS-ach, MOPS-ach, domach opieki, czy innych tego typu instytucjach, z ludzką tragedią spotykają się najczęściej. Dlatego Dzień Pracownika Socjalnego to ważny moment, by serdecznie podziękować za wymagającą i niełatwą pracę.

Służba pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku nie jest łatwa. Pracownicy socjalni mają do czynienia z ubóstwem, bezradnością, przemocą, różnego rodzaju uzależnieniami.

– W imieniu swoim, jak i mieszkańców Gminy Ełk, bardzo dziękuję wszystkim pracownikom socjalnym – dodaje Tomasz Osewski. – Mam nadzieję, że starczy im sił i zapału, by nadal działać na rzecz drugiego człowieka.

image_pdfimage_print

Koronawirus?! 50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja