Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Doskonała okazja do zaprezentowania potencjału

2 czerwca 2018, godz. 10:09 (Aktualizacja: 4 czerwca 2018, godz. 8:37)

Z inicjatywy Caritas Diecezji Ełckiej odbyło się I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej. Współorganizatorem wydarzenia była Gmina Ełk, a jego celem było poszukiwanie perspektyw dla rozwoju i powstawania nowych przedsiębiorstw w tej części kraju. Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele władz państwowych i spółek Skarbu Państwa, samorządowcy z regionu oraz przedsiębiorcy.

– Forum było doskonałą okazją do zaprezentowania przez tę część kraju swojego potencjału, możliwości i pomysłów na rozwój różnego rodzaju działalności gospodarczej – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.- Sytuacja ekonomiczno-gospodarcza w całym kraju się poprawia. Także i nasze region jest coraz atrakcyjniejszym miejscem dla inwestorów. Nie brakuje tu też oczywiście problemów, ale dzięki takim wydarzeniom możemy próbować razem znaleźć odpowiednie rozwiązania.

Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli rządu. Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji poruszył kwestię znaczenia bezpieczeństwa dla rozwoju wszelkiego rodzaju inwestycji. Z kolei Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, mówił na temat przedsiębiorczości w odniesieniu do rozwoju wsi na terenie Polski północno-wschodniej. Zaznaczył, że polscy rolnicy mają już dobrze opanowany segment produkcji.

– Przed nami kolejny segment – przedsiębiorczość, a więc przetwórstwo na obszarach wiejskich, a także dystrybucja i handel – wskazuje Krzysztof Jurgiel. – To jest ten drugi krok, który musimy w najbliższych latach wykonać i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ma tutaj różnego rodzaju instrumenty.

I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej składało się z trzech paneli w czasie, których poruszono m.in. kwestię wykluczenia infrastrukturalnego jako bariery rozwoju regionalnego czy rynku pracy a edukacji. Z ramienia samorządu w jednym z paneli wziął udział Wójt Tomasz Osewski, który poruszył m.in. temat partnerstwa publiczno-prywatnego.

image_pdfimage_print

Andrzej Duda w Chełchach Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Ja w internecie 2019 Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP